تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

هشدار شدید رهبر انقلاب جواب داد/عربستان بیانیه منتشر کرد: فورا با ایران همکاری میکنیم رئیس سازمان حج

  هشدار شدید رهبر انقلاب جواب داد/عربستان بیانیه منتشر کرد: فورا با ایران همکاری میکنیم

  رئیس سازمان حج و زیارت از انتقال اجساد اولین گروه جانباختگان ایرانی به کشور تا سه روز آینده خبر داد و گفت: در اولین مرحله انتقال فعلا اجساد شناسایی شده منتقل می شود.
   میزان:ساعاتی پس از هشدار صریح رهبرمعظم انقلاب به آل سعود،وزارت بهداشت عربستان لاانتشار بیانیه ای رسما وعده داد اولا هیچ جسد ایرانی را درمکه دفن نمیکند و در ثانی مجوز خروج و انتقال اجساد را فورا صادر میکند.

  بنابراین گزارش،اوحدی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری میزان که اکنون در مکه حضور دارد با ابراز تاسف عمیق نسبت به از دست دادن ۴۶۴ تن از هموطنانمان به علت بی کفایتی آل سعود در فاجعه منا در اوج تشنگی عنوان کرد: با گذشت هفت روز و چند مرحله جستجو در تمام بیمارستان های عربستان با اعلام عدد نهایی برای جانباختگان می توان گفت عدد مفقودان ایرانی به صفر رسیده است.
  وی از انتقال اولین گروه جانباختگان ایرانی به کشور تا سه روز آینده خبر داد و گفت: در اولین مرحله انتقال فعلا اجساد شناسایی شده منتقل می شود.
   
  رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: اکنون در حال شناسایی آن دسته از جانباختگانی هستیم که هویت آنها مشخص نیست. در حال حاضر تنها  حدود ۱۳۰ تن از این عزیزان شناسایی شده اند.
   
  اوحدی  گفت: در این مرحله اولویت بر شناسایی افراد به منظور انتقال است و می توان گفت با گذر از این مرحله فرآیند کار سرعت می گیرد.

  ئیس سازمان حج و زیارت همچنین از انجام سه توافق در جلسه مشترک با وزیر بهداشت عربستان خبر داد و عنوان کرد: دو جلسه مذاکره با کمیته پیگیری مفقودان این فاجعه با حضور وزیر بهداشت عربستان برگزار شده است که در این جلسه سه پیشنهاد از سوی ایران مطرح و به تصویب نهایی رسید.
  وی به مصوبات این جلسه اشاره و اذعان کرد: در این جلسه مقرر شد بدون اجازه ایران و درخواست خانواده جانباختگان حتی جسد یک نفر ایرانی در عربستان به خاک سپرده نمی شود. این موضوعی است که وزیر بهداشت عربستان نیز با آن موافقت و در مصوبه مورد تاکید قرار گرفت.
   
  اوحدی با اشاره به این که در این جلسه از سوی ایران پیشنهاد انتقال اجسادی که ایرانی بودن آنها محرز اما هویت آنها مشخص نیست به کشور خبر داد و گفت: پیشنهاد دادیم این اجساد در کشور تشخیص هویت شوند.
   
  وی با بیان این که به زودی اولین گروه از ایرانیان جانباخته که شناسایی شده اند به وطن منتقل می شوند، خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد روال قانونی انتقال اجساد جانباختگان سرعت یابد و در این زمینه کمترین فرآیند اداری و قانونی طی شود.
   
  رئیس سازمان حج و زیارت در پایان با اشاره به این که بعثه مقام معظم رهبری عدد نهایی جانباختگان ایرانی را ۴۶۴ تن اعلام کرده است، تاکید کرد: این عدد بر اساس تعداد مفقودان است و با توجه به این که هفت روز تمام بیمارستان های عربستان در چند مرحله مورد جستجو قرار گرفته این عدد اعلام شده است. در نهایت ملاک عمل تعداد اجسادی است که تحویل گرفته می شود.

  این مطلب تا کنون 78 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : عربستان ,جلسه ,انتقال ,ایرانی ,جانباختگان ,شناسایی ,رئیس سازمان ,بهداشت عربستان ,وزیر بهداشت ,جانباختگان ایرانی ,انتقال اجساد ,وزیر بهداشت عرب ,
  هشدار شدید رهبر انقلاب جواب داد/عربستان بیانیه منتشر کرد: فورا با ایران همکاری میکنیم رئیس سازمان حج

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 29 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر